امروز جمعه 17 آذر 1402
کد خبر : 237079 تاریخ ثبت : 1401/3/13 20:30:00
در پنجاه و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بوشهر مطرح شد.

بانک‌های بوشهر بخشنامه بانک مرکزی را اجرا نمی‌کنند

پنجاه و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر به ریاست احمد محمدی زاده استاندار بوشهر برگزار شد . در ابتدا خورشید گزدرازی رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر و دبیر شورای گفتگو استان گفت: برخی از بانک‌های بوشهر پیرامون ممنوعیت بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی بخشنامه بانک مرکزی را اجرا نمی‌کنند.

در پنجاه و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بوشهر مطرح شد.

بانک‌های بوشهر بخشنامه بانک مرکزی را اجرا نمی‌کنند
پنجاه و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر به ریاست احمد محمدی زاده استاندار بوشهر برگزار شد .
در ابتدا خورشید گزدرازی  رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر و دبیر شورای گفتگو استان گفت: برخی از بانک‌های بوشهر پیرامون ممنوعیت بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی بخشنامه بانک مرکزی را اجرا نمی‌کنند.

وی در ادامه  اظهار کرد: پس از مشکل ایجاد شده برای بخش خصوصی به دلیل بلوکه شدن بخشی از تسهیلات اعطایی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی به تمامی بانک‌ها اعلام کرده بلکوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی به مشتریان در قالب انواع سپرده و دریافت هر گونه سپرده نقدی برای وثیقه نقدی به هر عنوان قبل یا بعد اعطای تسهیلات ممنوع است.

وی بیان کرد: در این زمینه از استاندار و سازمان بازرسی بوشهر انتظار می‎‌رود با پیگیری لازم شرایطی فراهم کنند تا بخشنامه اجرایی شود و تمامی بانک‌ها به ممنوعیت بخشی از تسهیلات اعطایی تمکین کنند.

گزدرازی یادآور شد: با وجود مکاتبه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان بوشهر با کمیسیون هماهنگی امور بانک های استان بوشهر در خصوص لزوم رعایت مفاد نامه مذکور، همچنان بانک‌های عامل از بازپرداخت مبالغ بلوکه شده به وام گیرندگان امتناع و بتازگی از اعطای تسهیلات نیز خودداری می‌کنند.

وی با تاکید بر ضرورت وجود ناظر پولی در استان بوشهر اظهار کرد: در نبود استقرار ناظر پولی منجر به بروز مشکل در تأمین نقدینگی بانک های استان بوشهر شده است از این رو دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

گزدرازی ادامه داد: در نبود استقرار ناظر پولی در استان علاوه بر مشکل در تأمین نقدینگی بانک های استان، منجر به بروز اختلال در پرداخت وام و تسهیلات بانکی به مراجعین و درنهایت باز ماندن اقتصاد استان از مسیر توسعه می‌شود.

وی افزود: در این راستا حذف فعالیت منطقه ای ناظران پولی بانک مرکزی و استقرار مجدد آن ها در تمام استان های کشور و یا تفویض اختیارات ناظران پولی به دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان امری مهم و حائز اهمیت است.

گزدرازی تاکید کرد

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه